Veilinghuis De Eland en De Zon organiseert vier keer per jaar een algemene kunst-, design- en antiekveiling. Hieronder staat stap voor stap hoe het werkt.
De online veiling catalogus
Voor de start van de veiling publiceren we de online veilingcatalogus op onze website. Hierin staat het hele veilingaanbod met foto's en omschrijvingen van alle objecten, waaronder de afmetingen en eventuele opmerkingen over de staat van het object. Zo kunt u zich alvast oriënteren als voorbereiding op de kijkdagen.
Kijkdagen
Voordat de veiling van start gaat, organiseren wij kijkdagen. Wij verwelkomen u dan graag op het prachtige landgoed Schaep en Burgh in 's-Graveland. Hier kunt u uitgebreid alle te veilen kunstwerken en andere objecten bekijken.
Laat u inspireren door onze uiteenlopende collecties: van klassiek tot hedendaags, van antiek tot design, gepresenteerd in de stijlkamers van Schaep en Burgh.
Het is belangrijk om te weten dat voor kopen op een veiling een onderzoeksplicht geldt. Dat kan aan de hand van de online catalogus, maar wij nodigen u ook uit om tijdens de kijkdagen de (kunst)objecten vooraf te bekijken en te inspecteren. Ook kunt u een conditierapport aanvragen.
Kijkdagen zijn vrij toegankelijk van 10:00 - 17:00 uur (zie onze agenda voor de actuele data).
Op het terrein van Schaep en Burgh is ruime parkeergelegenheid en het landgoed is ook goed bereikbaar met het openbaar vervoer.
Registreren
Registreren is alleen nodig voor nieuwe deelnemers die voor de eerste keer bieden.
Alle veilingen worden uitgevoerd volgens de algemene voorwaarden en onder ambtelijk toezicht. Klik hier voor de Algemene Voorwaarden voor kopen via veiling.
Als u voor de eerste keer een bod gaat doen, dan heeft u een account nodig. Wij raden u aan om dit bijtijds te doen, zodat u direct kunt inloggen als u gaat bieden. Via onze catalogus gaat u naar REGISTREER en vult u uw gegevens in. Wij zijn wettelijk verplicht om daarbij ook om uw ID-bewijs te vragen. Wij gebruiken deze gegevens niet voor andere doeleinden. De gegevens bewaren we in een beveiligde omgeving, volgens de richtlijnen van de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG).
Na de bevestiging van uw registratie kunt u inloggen met uw account.
Bieden tijdens de online veiling
Onze veilingen zijn live online. Dit betekent dat het bieden en kopen volledig online verloopt. Live online veilen is een digitale variant van de traditionele zaalveiling.

Het proces wordt geleid door een veilingmeester. Wij zenden de veiling live uit vanuit onze veilingstudio (foto rechtsboven). In de veilingstudio is ook de gerechtsdeurwaarder aanwezig die toezicht houdt. De studio is niet toegankelijk voor publiek; er is dus geen zaalveiling.
Via onze online catalogus kunt u inloggen en 'real time' de veiling volgen en bieden. Dit combineert de spanning van een fysieke veiling met het gemak van online deelname.
Hoe werkt online live veilen?
In de online catalogus kunt u inloggen en een bod uitbrengen op uw gewenste object. Dit kan vanaf de publicatie van de catalogus tot het afhameren. U krijgt per email een bevestiging van uw bod. Biedingen zijn niet terug te zien op de website. Tijdens het aflopen van de veilingen worden de biedingen (bedragen) genoemd.
U kunt ook telefonisch bieden. Geeft u dit dan ruim op tijd door aan ons veilinghuis; een van onze medewerkers neemt tijdens de veiling contact met u op als uw kavel aan de beurt is. Zorg ervoor dat u dan telefonisch bereikbaar bent.
Bij iedere kavel staat vermeld wanneer de veiling afloopt. Ook publiceren wij de data en tijdstippen van de zittingen op onze website.
Op de dag dat de veiling afloopt, leidt onze veilingmeester de veiling online via een live stream. U kunt hierop inloggen via de catalogus en ziet dan de veilingmeester in beeld, die de kavels afhamert. De veiling is uitsluitend online te volgen.
U kunt steeds zelf een bod uitbrengen of een automatisch bod instellen tot een maximumbedrag dat u invoert (ook wel 'commissie bieding'). Dit kan totdat de live online veiling start. De veilingmeester biedt dan bij tegenbieders voor u mee tot dit maximumbedrag.
Als u een automatisch bod heeft ingesteld, hoeft u niet per se in te loggen op de live stream. De veilingmeester biedt dan namens u tot het maximumbedrag.
Als u tot het laatste moment wil meebieden, is het raadzaam om in te loggen op de live stream, zodat u kunt volgen hoe de veiling verloopt. Via de catalogus kunt u dan meebieden.
Alle biedingen zijn bindend en kunnen niet worden ingetrokken.
Kijk ook bij Veelgestelde vragen over het bieden
Kavel toegewezen
Als u de hoogste bieder bent wanneer de veiling afloopt, heeft u het kavel 'gewonnen'. U krijgt een factuur per e-mail met daarin alle informatie over het ophalen van de kavel.
Verkoop van niet-geveilde kavels (aftersale)
Sommige objecten blijven onverkocht. Na de veiling blijven deze objecten voor een korte periode beschikbaar voor naverkoop (Aftersale). In onze online catalogus staat welke objecten in Aftersale zijn opgenomen. U kunt hier een bod op doen. Daarbij geldt: wie het eerst komt, krijgt het bod toegewezen, mits dit aan de aangegeven taxatieprijs voldoet. Let op: dit is handwerk, de veilingmeester bepaalt of een bod voldoende is en wijst het vervolgens wel of niet aan u toe. Als u het item daadwerkelijk heeft gewonnen, krijgt u een factuur opgestuurd per de e-mail.
Kosten
Veilingkosten
Alle biedingen zijn exclusief onze courtage en €1,00 kavelgeld per catalogusnummer. Bij het hamerbedrag komt daarom een toeslag aan opgeld en btw. Als dat van toepassing is, komen hierbij ook de kosten voor verschuldigd volgrecht.
Volgrecht is een vergoeding voor originele kunstwerken gemaakt door kunstenaars, die op moment van verkoop nog in leven zijn of waarvan de kunstenaar niet langer dan 70 jaar daarvoor is overleden. Veilinghuis De Eland & De Zon verhaalt de wettelijke verplichte volgrechtvergoeding op de koper en draagt zorg voor de financiële afwikkeling.
Veilinghuis De Eland & De Zon hanteert de volgende percentages voor opgeld:
| Bieding | Courtage (inclusief btw) |
|---|---|
|
Commissie bieding (automatisch bod vooraf) |
30% |
| Bieding tijdens live online veiling* | 32% |
| Lot-Tissimo | 35% |
*Let op: bij een telefonische bieding heeft u standaard de onderste richtprijs geboden. U geeft vooraf door dat u telefonisch wil bieden, een van onze medewerkers neemt contact met u op. Zorg u ervoor dat u bereikbaar bent, ook als wij u niet bereiken bent u gebonden aan een bod op de onderste richtprijs.
Berekening volgrechtvergoeding
De volgrechtvergoeding wordt berekend vanaf € 3.000,- over de verkoopprijs inclusief opgeld (exclusief BTW) en is samengesteld uit de volgende percentages:
| Percentage | |
|---|---|
| Van € 3.000 t/m € 50.000 | 4% |
| Van € 50.000 t/m € 200.000 | 3% |
| Van € 200.000 t/m € 350.000 | 1% |
| Van € 350.000 t/m € 500.000 | 0,5% |
| Vanaf € 500.000 | 0,25% |
Met een maximum van € 12.500.
Afronding aankoop en afhalen
Gefeliciteerd! U heeft het winnende bod en dus een (kunst-)object gekocht via de veiling. Na de veiling ontvangt u automatisch een e-mail met de factuur en iDeal link. Betaalt u s.v.p. voordat u uw aanwinst ophaalt, met de pin of per bankoverschrijving. Betaling per creditcard of met cash geld is niet mogelijk.
Nadat u heeft betaald kunt u uw nieuwe aanwinst(en) bij ons ophalen tijdens een periode van twee weken na de veiling.
Via onze website kunt u een afspraak maken voor het afhalen van uw aankopen.
Kijk ook bij Veelgestelde vragen over: object aangekocht
Wilt u liever laten bezorgen? Neem dan contact op met onze transportpartners, verhuizer Firma Riksen en koeriersdienst Easy to Send. Veilinghuis De Eland & De Zon verzendt zelf niet.
Heeft u vragen? Kijk bij Veelgestelde vragen of bel ons op nr. 020 6230343


