Atelier Paul Bril (ca.1620)

Atelier Paul Bril (ca.1620) "Landschap met kuddes, reizigers en stad in de verte" Olieverf op koper, 17 x 22,5 cm.

Herkomst: Particuliere verzameling, Genua (opgave Cappelletti 2006, op. cit) :Mevrouw Nellie de Boer-Pressburger, Amsterdam (overleden 1960) :Stichting P. en N. de Boer, opgericht in 1964. :Sinds medio 1982 niet meer bij genoemde stichting aanwezig: anonieme veiling, Christie's Amsterdam, 9 september 2008, lot 72. :alwaar dien verworven door de huidige eigenaar.

Literatuur: Francesca Cappelletti, Paul Bril e la pittura di paesaggio a Roma 1580-1630, Rome 2006, p. 283, nr. 123 met afbeelding, Luuk Pijl, recensie voorgenoemde publicatie in The Burlington Magazine, CI, 1259, Februari 2008, p. 116.

Tentoonstellingen: Modernen van Toen, Singer Museum, Laren, 1963, nr 33. De kunst van het verzamelen, Singer Museum, Laren, 1966, nr. 73.

-Taxatierapport, Douwes Fine art, 30 maart 2012.