Co Breeman, 'Oude windmolen'

€ 14.000,-

Oude windmolen' te Huizen NH, gesigneerd en gedateerd 1914 rechtsonder, doek, 65 x 53 cm. Mogelijk de Huizermolen, de molen is in 1916 verplaatst naar Anrhem en is momenteel te zien in het Nederlands openlucht museum. Co Breman, geboren op 7 december 1865 in Zwolle, was een vooraanstaande kunstschilder die behoorde tot de Larense School. Hij ontwikkelde een unieke stijl in het pointillisme en luminisme, waarbij hij ongemengde kleuren in kleine stipjes op het doek aanbracht, wat zorgde voor een opvallend lichteffect in zijn schilderijen. Breman's leven en carrière waren gevuld met opmerkelijke reizen en artistieke prestaties. Na zijn opleiding in Brussel en Parijs, vestigde hij zich in Het Gooi, waar hij met andere kunstenaars een inspirerende artistieke gemeenschap vormde. Zijn werk was geliefd in Nederland en internationaal. Hij exposeerde regelmatig, onder andere in Madrid, Berlijn, Londen, San Francisco en Glasgow.

Kunstenaar:
1273